Memòria esportiva i social juliol
Al menú Club > Memòria esportiva i social hi trobareu les memòries d’aquestes darreres temporades.
Publicada la memòria esportiva i social del mes de juliol
Al menú Club > Memòria esportiva i social hi trobareu les memòries d’aquestes darreres temporades.
Diumenge 29 de juliol
Adam Dziubinski 1er Classicat masculí
Ramona Guillén 2a Classificada femenina
Carmen Alfonso 5ena Classificada femenina
Israel Begué 12è Classificat masculí
Francis Navarro 18è Classificat masculí
Pablo López 19è Classificat masculí
Dissabte 28 de juliol
Antonia Mateu 1a F-10
Pau Martorell 1er M-10
Vitaly Granados 3er M-10
Juana M. Gelabert 2a F-30
Nuria Rosa 3a F-40
Vicky Pérez 6a F-40
Francisca Garcia 11ena F-40
Anja Marks 13ena F-40
Israel Begué 8è M-40
Francis Navarro 12è M-40
Jorge Granados 60è M-40
Bernat Ferrer 66è M-40
Del 26 al 29 de juliol es celebra a Madrid (M-86) el XXXVIII Campionat d’Espanya Infantil d’Estiu (P50).
Hi participen:
Lucia C. Elicabe
800 lliures (09:06.08) Medalla de Plata 15 anys
400 lliures (04:31.58) 8ena Classificada 15 anys
200 lliures (02:12.73) 19ena Classificada 15 anys
Samuel Díaz
200 papallona (02:20.32) 19è Classificat 15 anys
1500 lliures (17:41.70) 22è Classificat 15 anys
400 lliures (04:25.22) 26è Classificat 15 anys
200 estils (02:23.45) 33è Classificat 15 anys
Carme Gómez
100 braça (01:18.66) 20ena Classificada 15 anys
200 braça (02:54.40) 24ena classificada15 anys
Mateu Veny
400 lliures (04:20.77) 23è Classificat 16 anys
200 esquena (02:19.80) 28è Classificat 16 anys
200 lliures (02.02.73) 39è Classificat 16 anys
100 esquena (01:04.17) 40è Classificat 16 anys
Salvador Reynés
50 lliures (00:25.88) 43è Classificat 16 anys
100 lliures (00:58.10) 64è Classificat 16 anys
Fernando Gómez-Reino
(CTEIB)
Sara Narvaiza
(CN.Palma)
Rafa Huete
(CTEIB)
EQUIP FEMENÍ 44è lloc 41 punts
EQUIP MASCULÍ 121è lloc 2 punts
Del 26 al 29 de juliol es celebra l’Open Internacional de Portugal . Hi participen, convocats per la RFEN amb la selecció nacional absoluta:
Aina Hierro
200 papallona (02:13.06) Medalla d’Or
100 papallona (01:00.48) 2a Classificada /Rècord de Balears
50 papallona (00:27.81) 3a Classificada /Rècord de Balears
Toni Mulet
200 lliures (01:52.77) 12è Classificat
100 lliures (00:52.86) 13è Classificat
400 lliures (04:03.71) 7è Classificat
Veure convocatòria
Veure Streaming
El nedador Joan Lluís Pons, convocat per la Federació Espanyola de Natació per participar, amb l’equip nacional absolut, en una concentració prèvia al C. Europa Absolut, que es realitzarà al CAR. Sant Cugat (Barcelona) del 27 al 31 de juliol.
Veure convocatoria concentració
També publicada convocatòria per el C. Europa Absolut que es celebrarà a Glasgow del 3 al 9 d’agost. Joan Lluís nedarà les proves de 200 papallona i 400 estils.
Veure convocatòria Glasgow
Dissabte 21 de juliol.
Nerea 1a classificada Cat. cadete
Carmen Alfonso1a ClassificadaCat. +45
Francis Navarro 1er Classificat Cat. +55
Ramona Guillén 1a Classificada Cat. +55
La RFEN publica els resultats de la 7ena jornada de Lliga benjamí i aleví (maig), on destacam:
Sarah Holgado
400 lliures (1a posició)
Elisabeth Abad
400 lliures (4a posició)
Victoria Cañadillas
400 lliures (2a posició)
8×50 estils mixte: (2a posició)
EQUIP FEMENÍ 1a Posició 27.332,00 punts
EQUIP MASCULÍ 7a Posició 15.990,00 punts
Claudia Franco-Elisabeth Abad-Aina Abad-Sara Parra-Cèlia Rosselló – M. Victoria Cañadillas-Alba Cañellas-Carme Thomàs-Lucia Fuster-Simona Deyanova-Maria Gracia-Sarah Holgado-Claudia Gelabert-Anna Genova-Allyson Cielepak-Leire Pardal-Mireia Vanrell-Marta Rosselló
Les companyes alevins del club, Francette Gómez, Marina Pons i Aina Boix, van recollir en el seu nom el Trofeu de Campiones de Lliga Benjamí Femenina, lliurat al Campionat d’Espanya Aleví
Josep Pascual
400 lliures (9a posició)
200 papallona (10ena posició)
8×50 estils mixte: Josep Pascual – Marta Rubio – Néstor Siquier – Aina Boix (1a posició)
EQUIP MASCULÍ 3a Posició 33.347,00 punts
EQUIP FEMENÍ 6a Posició 37.170,00 punts
Del 19 al 22 de juliol es celebra a Sabadell (Barcelona) piscina Carles Ibars/Can Llong el VI Campionat d’Espanya Aleví (P50)
Hi participen:
Néstor Siquier
100 braça (01:11.90) MEDALLA DE BRONZE 14 anys
200 braça (02:35.42) 4t Classificat 14 anys
400 estils (05:08.65) 15è Classificat 14 anys
200 estils (02:25.78) 19è Classificat 14 anys
Marina Pons
400 estils (05:42.16) 9ena Classificada 12 anys
200 braça (03:04.97 19ena Classificada 12 anys
200 estils (02:45.56) 23ena Classificada 12 anys
100 braça (01:27.22) 25ena Classificada 12 anys
Aina Boix:
200 braça (02:57.88) 16ena Classificada 13 anys
100 braça (01:23.11) 29ena Classificada 13 anys
400 lliures (05:00.85) 29ena Classificada 13 anys
400 estils (05:45.60) 39ena Classificada 13 anys
Josep Pascual:
400 estils (05:36.26) 22è Classificat 13 anys
200 estils (02:35.11) 25è Classificat 13 anys
400 lliures (04:45.82) 27è Classificat 13 anys
1500 lliures (19:01.16) 31è Classificat 13 anys
Francette Gómez:
400 estils (05:49.13) 40ena Classificada 13 anys
200 estils (02:42.83) 43ena Classificada 13 anys
100 lliures (01:05.15) 47ena Classificada 13 anys
EQUIP MASCULÍ 45è lloc- (44 punts)
EQUIP FEMENÍ 75è lloc – (19 punts)
Entrenadors
Nando Gómez-Reino i Sara Narvaiza
Trobareu tota la informació a la web de la RFEN i també els horaris i resultats